Yeni Bir İlişkiye Nasıl Başlanır?

Yalnızlığınız sizin için artık sıkıntı verici olmaya başlamış olabilir. Bu durumu değiştirmek de sizin elinizde. Bir sevgili bulmak düşündüğünüz kadar da zor değil. Ancak oturduğunuz yerden de bunu elde etmek kolay değil. Eğer biraz çaba harcamaya hazırlanız bu yazımız sevgili bulmak için ne yapmanız gerektiğini adım adım anlatıyor.

Bir ilişkiye başlamak için;

1- Ne istediğinizi bilin.

Eğer kısa süreli bir beraberlik, gönül eğlendirmek, zaman geçirmek, sohbet etmek için yanınızda birisinin olmasını istiyorsanız işiniz zor. Emin olun karşınızdaki kişi sizin niyetinizi kısa zaman içinde anlayacak ve sizden uzaklaşacaktır. Siz sevgili bulmak istiyorsunuz. Kısa süreli bir ilişki için kimse yola çıkmaz, çaba harcamaz. İlk olarak yapmanız gereken ise geçmişinizde yaşananların geçmişinizde kalması gerektiğini görmeniz. Geçmişe takılı kalmışsanız yeni bir ilişki mümkün olmayacaktır. Karşınızdaki kişi de sizin aklınızda başkasının olduğunu emin olun anlayacaktır.

2- Arayın

Her ne kadar bazı insanlar aşkı aramadan bulma şansına sahip olsa da hepimiz o kadar şanslı olamıyoruz ne yazık ki. Sosyal ortamlara katılın. Dans kursları, sergiler, fuarlar, edebiyat kulüpleri, arkadaşlık siteleri bu konuda size yardımcı olacaktır. Müjjde arkadaşlık uygulamaları içinde seviyeli beraberlik yaşayabileceğiniz kişileri tanımanız için uygun bir ortam sunar.

3- Karşınıza çıkan kişilere değer verin

Yeni tanıştığınız kişilere asla eski sevgilinizi çekiştirmeyin, bu hem onu unutmadığınızı gösterecektir, hem de birgün biz de ayrılırsak arkamdan böyle mi konuşacak düşüncesini doğuracaktır. Geçmişinize verdiğiniz değer aynı zamanda hayatınızdaki kişiye vereceğiniz değeri gösterir. Birbirinizi tanımak için yaptığınız konuşmalarda önceliği ona verin. Bırakın önce o kendisini anlatsın. Sohbet durma noktasına gelirse sözü ele alın ve konuşmaya yön verin. Sorular sorun, önemsediğinizi gösterin.

4- Her zaman keşfedilmemiş bir yanınız olsun

Yeni tanıştığınız insanlara kendinizi tamamen açık etmek de mantıklı değildir. Gizemli bir tarafınızın olması ilgiyi canlı tutmanıza yardımcı olacaktır. Ancak bunu yaparken birşeyler sakladığınızı da gözüne sokmayın. Yeri geldiğinde bahsedeceğiniz bir hobiniz birbirinizi tanırken onun sizi daha da ilgi çekici bulmasını sağlayacaktır. Yeni insanlarla tanışmak için uygun ortamlarda bulunmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Müjjde‘de yer alan geliştirilmiş profil seçeneği ile tanışacağınız kişiyi önceden inceleme şansına da sahip olursunuz.

5- Sadakat

İşte bu en önemli konulardan birisi, karşınızdaki kişi sizin sadakatinizden şüphe duyarsa sizinle iletişimi kesecektir. Aşırı kıskançlık göstermek de karşınızdaki kişiye güvenmemeniz ile eş anlamlıdır. Siz de karşınızdaki kişi de bu şekilde bir sınav vermekten hoşlanmayacaktır. Dozunda kıskançlık iyidir, sağlıklıdır. Ancak fazlasının zararlı olduğunu unutmayın.

Aşkı bulmak düşündüğünüzden daha kolay. Bekliyoruz…