Sevgili Bulmanın Yolları

Yalnızlık zaman zaman insanlar için yorucu olabilir. Boşuna dememişler yalnızlık Allah’a mahsustur diye. İnsanın bir noktadan sonrasında yanında olacak kişilere ihtiyaç duyması da normal bir durum. Sevgili bulmak için yapmanız gerekenleri bu yazımızda topladık.

Sevgili bulmak bazı insanlar için çok kolay olurken, bazı insanlar için ise çok zordur. Aradığınız gibi birisini bulmak her zaman kolay olmuyor ne yazık ki. Sevgili bulmak için neler yapmanız gerekiyor, neler yapmamanız gerekiyor? Doğru adımlar neler? Yanlış adımlar neler?

İşte sevgili bulmak için izlemeniz gereken yollar…

1- Ne istediğinizi bilin

Öncelikle ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Tıpkı kendinize başka konularda belirlediğiniz tarihler gibi bu konuda da kendinize bir tarih belirleyin. Örneğin 3 ay içinde sevgili bulacağım ve artık yalnız olmayacağım diyebilirsiniz. Ancak bunu sadece söylemek yetmez, aynı zamanda bu konuda inançlı olmalısınız.

2- Nasıl birisini istediğinizi bilin

Nasıl birisini istediğinizi düşünün. Bu konu çok önemli, karşınıza ilk çıkan kişiyle ilişkiye başlamanız sizin için doğru kişi olduğu anlamına gelmez. Kısa zaman içinde bitecek bir ilişkiye başlamayı da kimse istemez. Sevgili bulmak önemli, ama asıl önemli olan o sevgili ile gerçek aşk yaşayabilmek. Karşınızdaki kişinin nasıl birisi olması istediğinizi düşünün ve ona göre ilerleyin. Böylece ilerleyen zamanlarda birbirinizi değiştirmeye çalışıp da ilişkinizi yıpratmanın önüne geçebilirsiniz.

3- Geçmişe bir çizgi çekin

Eski ilişkilerinize bir çizgi çekin. Aklınız geçmişte yaşadığınız bir aşka takılı kalmışken yeni bir ilişkiye başlamanız mümkün olmayacaktır. Hazır olduğunuza emin olduğunuzda etrafınızdaki kişilere artık hayatınızda birisinin olmasını istediğinizi duyurun. Yalnızlıktan sıkıldığınızı bırakın insanlar bilsinler. Sevgilinizin olmaması ayıp değil. Bu durumu değiştirmek istediğinizin bilinmesi de ayıp değil.

4- Aynalar sizin dostunuz

Görünümünüzü en mükemmel haline getirin. Böylece sizin için mükemmel kişiyi bulduğunuzda onu etkilemeniz kolayca mümkün olacaktır. Görünüşünüz istediğiniz gibi olmaya başladığında kendinize güveniniz de artacak ve bu etrafa çok daha olumlu sinyaller gönderecektir.

5- Beden dili önemli

Beden dilinizi kullanın. Karşınızdaki kişiye onunla ilgilendiğinizi gösterecek küçük hareketlerde bulunun. Beden dili konusunda bilgi edinin. Bu konuda edindiğiniz bilgiler bu zamana kadar aslında sizinle ilgilenen ama fark edemediğiniz kişiler olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Beğenildiğinizi hissettiğinizde ise kendine güveniniz artacak ve bu daha fazla kişiyi tıpkı ışığa uçan kelebekler gibi size çekecektir.

6- Sosyalleşin

Etrafınızdaki sosyal olarak aktif olacak ortamları gözden kaçırmayın. Nişanlar, düğünler, doğum günü partileri… Bunlar yeni insanlar ile tanışmak için ideal ortamlardır. Unutmayın ki oturduğunuz yerde birisini bulamazsınız. Ancak tanışma siteleri ile artık bu da mümkün. Müjjde sayesinde sizin için doğru kişiyi evinizin güvenli ortamından tanımaya başlayabilirsiniz.

7- İlk adımı siz atın

Çekingenliğinizi bir kenara bırakın. Unutmayın atacağınız bir adım sizi küçültmeyeceği gibi karşınızdaki kişiyi de yüceltmeyecektir. İlk adımı atan taraf olmanın bir yandan da sizin ne kadar güçlü göstereceğini de gözden kaçırmayın. Müjjde’de atacağınız bir mesaj ile ilk adımı atan ve güçlü görünen taraf siz olabilirsiniz.

Aradığınız aşk çok yakınınızda…