Karantina Günlerinde Kişisel Bakım

Karantina günlerinde kişisel bakım her zaman olduğundan daha da önemli. Kuaförlerin ve güzellik salonlarının kapalı olduğu bu günlerde aslında yenilenmek için çok güzel bir fırsat da yakaladınız. Karantina günlerinde kişisel bakım konusunda yaşanan eksiler yanında artıların da epeyce yer tuttuğunu fark ettik. İzolasyon sürecinde kendiniz için yapabileceğiniz çok fazla şey var.

1- Kuaförler Kapalı Diye Üzülmeyin

saç bakımı

Evet evet yanlış duymadınız, kuaförler kapalı diye üzülmenize hiç gerek yok. Bu size saçlarınızın dinlenmesi ve saç bakımı için zaman verecektir. Uzun zamandır bakım yapsanız da kimyasallar ile yorulan saçlarınızın nefes alması için bu süreç aslında ideal. Yaptığınız bakımların kimyasallar nedeniyle çok fazla etkisini göremiyordunuz. Şimdi ise saçlarınızın nefes aldığını ve yaptığınız bakıma çok güzel cevap verdiğini göreceksiniz. Üstelik toplum hayatı içinde bakımsız görünme riskiniz de yok.

2- Cilt bakımı

Saç bakımı için geçerli olan durumların hepsi cilt bakımı için de geçerli. Topluluk içine karışırken yüzümüze sürdüğümüz fondoten, pudra, allık ve kapatıcılar olmadan cildimize de nefes alma şansı verdiğimiz bir dönem bu. Ancak cildinizi bir anda bakıma sokmak da cildinizi yorabilir. Bu yüzden de karantina sürecinde yavaş yavaş cildinizi bu bakım sürecine alıştırmanız daha doğru olacaktrır. Makyaj yapmadığınızda solgun göründüğünüzü düşünüyorsanız ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız cildinizi canlandıracak maskeler yapmak için en doğru zamandasınız demektir.

3- İstenmeyen Tüyler

istenmeyen tüyler

Kadınların korkulu rüyası, erkeklerin baş belası tüyler konusunda ise iy bir haberimiz var. Bu konuda içiniziferah tutun, istenmeyen tüylerinizi bu süreçte makasla kısaltmanız cildinizin dinlemesini sağlayacaktır. Ağda ya da jilet cildinizi siz farkında olmasanız da yorar ve yıpratır. Bu süreçte cildinizin kendine gelmesi de karantina sürecinde buna verdiğiniz ara ile mümkün. Aynı zamanda batıklarınızın da yok olduğunu göreceksiniz. Kaşlarınızı da bu süreçte bakım yağları ile beslemeniz durumunda karantina bitiminde dilediğiniz gibi şekil verebileceğiniz kaşlarınız olacaktır.

4-Tırnak Bakımı

Bu süreçte temizlik ilk olarak ellerden başlıyor. Tırnak bakımı bu süreçte çok önemli olsa da sürekli olarak el yıkamaktan elleriniz tahriş olup kızarabilir. Su bazlı bir nemlendirici ile ellerinizi nemlendirmeniz durumunda bu süreçten ellerinizi yıpratmadan çıkabilirsiniz. Aynı zamanda kısa kesilip törpülenen ve oje sürülmeyen bu dönemde trnaklarınızın nefes alması ve dinlenmesi için bir fırsat. Bu fırsatı daha beyaz tırnaklar elde etmek için de kullanabilirsiniz. Bunun için de karbonat ve limonun beyazlatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

5- Diş Bakımı

gülümseyen kadın

Kişisel bakım denildiğinde ilk akla gelen diş bakımına çoğu kişi günlük yaşamında da dikkat ediyor. Ancak dişleri sadece fırçalamaya zamanı olanlar da azımsanmayacak kadar fazla. Bu süreçte diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Aynı zamanda kendinize uygun diş fırçasını bulmak için araştırma yapmaya da zamanınız olacağından bu konuda seçeneklerinizi genişletmeniz de mümkün.

6- Ruhunuza iyi bakın

Evde kalmak bu süreçte çok önemli. Kendinizi izole etmeniz sağlığınız açısından büyük önem taşıyor. Ancak izole olmanız demek kimseyle konuşmayacağınız anlamına da gelmiyor. Kişisel bakımın önemli bir kısmı da ruhunuza iyi bakmanız ile mümkün. Yeni insanlar ile tanışmak size iyi gelecektir. Müjjde‘yi indirip yeni arkadaşlıklar edinin, sohbet duvarında sosyalleşin. Müjjde ayrıca yenilikçi Google Play ve Apple Store uygulamaları ile de kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bekliyoruz…