Kadınların İlk Buluşmada Dikkat Etmesi Gerekenler

İlk buluşma… İnternetten tanıştınız ve buluşmaya karar verdiniz. Bu iki taraf için de gerginlik verici bir süreç. Ancak kadınlar için ilk buluşma çok daha da gergin bir süreç oluyor genellikle. İlk buluşmada ne giyineceğinden, nasıl davranacağına, hangi parfümü kullanacağından, nasıl makyaj yapacağına kadar düşünülmesi gereken o kadar fazla konu var ki… İşte ilk buluşma için kadınlara özel tavsiyeler. İlk buluşmanın karşınızdaki kişiyi etkilemek için de büyük bir fırsat olduğunu unutmayın.

1- Bakımlı ve temiz gitmeye özen gösterin

Dış görünüş herşey demek değil ancak ilk görüşmede ve karşınızdaki kişide uyandıracağınız intibada etkili olmadığını söylemek yalan olacaktır. Sade bir kıyafet, hafif bir makyaj, abartıdan uzak ama şık bir saç modeli işinizi görecektir. Aşırı dekolte karşınızdaki kişinin sizin hakkınızdaki düşüncelerini istemediğiniz yönde etkileyebilir. Bu nedenle dekolte kıyafetleri sonraki buluşmalarınıza saklamanız iyi olacaktır.

2- Rahat davranın

Kimse karşısında gergin bir insan ile uzun süre oturup sohbet ermek istemez. Kendiniz olun. En rahah halinizi siz biliyorsunuz. Fazla gerilime gerek yok. Ne söylersem etkilerim diye düşünmek yerine kendiniz gibi davranırsanız daha sağlıklı bir tanışma süreci geçirirsiniz. Bu aşamada akışına bırakıp rahatlamalısınız.

3- Saygı gösterin

Seçimleri onun yapmasına fırsat verin. Yaptığı seçimleri yargılamayın. Bırakın gidilecek yeri o seçsin. Konuşurken sözünü kesmeyin ve saygıyla dinleyin. İnsanlar iyi dinleyicileri çok daha çekici bulurlar. Bırakın kendisinden bahsetsin. Bu sayede ne konuşacağım endişesinden de kurtulmuş olacaksınız.

4- Telefonunuz sürekli elinizde olmasın

İlk buluşmada odak noktanız karşınızdaki kişi olsun. Telefonunuzla ilgilenmeyin. Sosyal medya ya da arkadaşlardan gelen mesajları bir süre ikinci plana atın. İlk buluşmada sürekli telefonunuz elinizde olursa tanıştığınız kişi sizin kendisi ile ilgilenmediğinizi düşünecektir.

5- Gizemli olun

Hayatınıza dair herşeyi karşınızdaki kişiye açık etmek zorunda değilsiniz. Önceden bunun kararını verin, neleri anlatıp anlatmayacağınızı belirleyin. Böylece iş sizin istemediğiniz bir noktaya ilerlerse konuyu istediğiniz yönde çevirme şansınız olacaktır. Önceden bunu planlamak bir anda böyle bir durumda kalırsanız ne yapacağınızı düşünmek yerine çok daha hızlı bir şekilde karar almanızı sağlaycaktır. Bu da gerginliğinizi azaltacaktır.

6- Samimi olun

Mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Tanıştığınız kişi de mükemmel değil zaten. Eğer bir de ondan hoşlandıysanız kesinlikle heyecan da olacaktır. Bu yüzden belki biraz saçmalayabilirsiniz. Ama bu heyecanınızı karşınızdaki kişinin bilmesinde bir sakınca yok. Unutmayın ki o da sizin kadar heyecanlı.

7- Fazla içmeyin

Alkol sizi rahatlatacaktır. Ancak fazla olursa da sarhoş olmanız kaçınılmazdır. İlk buluşmadan evinize dönüşünüzde sarhoş olmak pek de güzel bir sonuç olmayacaktır. Tercihinizi çay ve kahveden yana kullanmanız daha pozitif sonuçlar almanızı sağlayabilir. Alkol alacağınız bir ortamda iseniz 1 kadeh şarap, ya da 1 bira yeterli olacaktır.

8- Hesap ödemek

Bu konuda çok fazla diretmeyin. Erkekler bunu koruyup kollama ve centilmenlik olarak görüyorlar bunu unutmayın. Teklif edin ancak ısrarcı olmayın. Karşınızdaki kişiye sizi benimsemesi için fırsat verin. Elbette hayat müşterek. Ancak daha ilk buluşmadan bunun tartışmasını yaşamak da istemezsiniz.

9- Hoşlandığınızı belli etmekten çekinmeyin

Gecenin sonuna geldiniz. Çok güzel zaman geçirdiniz ve karşınızdaki kişiden gerçekten de çok hoşlandınız diyelim. Ayrılırken ona dokunmaktan çekinmeyin. Yanağına bir öpücük ya da kısa bir sarılma onun da sizin kendisinden hoşlandığını anlamanızı sağlayacaktır. Bunu belli etmekten kaçınmanıza gerek yok.

10- Görüşmeye devam etmek istemiyorsanız

Bu durumda iyi geceler dileyip ayrılın. Fazla samimi olmaya gerek yok. Bir daha görüşmek istemediğiniz birisi ile ilgili çok da düşünmenize gerek yok aslında. Karşınızdaki kişinin duygularını incitmeden hoşçakal diyin ve ayrılın.

11- İnternetten tanışacağınız siteyi iyi seçin

Son olarak seçtiğiniz tanışma sitesi sizin nasıl birisi ile tanışacağınızı da belirleyecektir, bunu unutmayın. Müjjde sayesinde aranıdığınız aşk size düşündüğünüzden daha da yakın olabilir.