Kadınların hoşlandıkları erkeği reddetmelerinin nedenleri

Kadın hoşlandığı halde neden gelen bir teklifi reddeder?

Kadınlar, ilişki başlangıcında karşısındaki kişiden hoşlanmasına rağmen gelen teklifleri kabul etmeyebiliyorlar. Bunun sebepleri arasında başlıca bir kaç maddeye değinmeye çalıştığımız bu yazımız umarız erkek ziyaretçilerimizin ilişki durumları için faydalı olur diyor ve hemen belli başlı maddelere geçiyoruz. Zira bu konunun yeni bir ilişkiye başlama konusunda oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz.

Korku

İlk ve en çok karşılaşılan sebep korku. Bu korkular çok çeşitli olabiliyor elbette. Bunlardan biri terkedilme korkusu örneğin. Veya eğer internet ya da sosyal medyadan tanışıldı ise, karşısına kimin çıkacağını bilememesi, özellikle son zamanlarda artan kadına şiddet olaylarından sonra gayet haklı bir başka sebep olarak karşımıza çıkıyor. Başka bir korku ise, kadının aile fertleri ile arasındaki ilişkinin nasıl olduğu ile ilgili olabiliyor. Bir çok kadın ağabeyi ya da babasının olası olumsuz tepkilerinden de çekinebiliyor.

Güven

Bir çok kadın, sadece hoşlanmanın bir ilişkiye başlamak için yeterli bir etken olduğuna inanmıyor. Hoşlanmak elbette önemli ancak, bazı kadınlar için daha da önemlisi karşısındaki insana güvenebilmesi. Erkeklerin, bir şekilde böyle düşünen kadınların güvenini kazanması gerekiyor.

Emek

Yine bir çok kadın için sadece hoşlanmak yeterli değil. Karşısındaki insanın kendisi için ne kadar emek harcadığı da bir kısım kadın için ilişki açısından oldukça önemli. Pek haksız da sayılmazlar. Biz her ne kadar ana başlığı emek olarak belirlemiş olsak da, bu konunun alt metninde kendisiyle ne kadar ilgilenildiği, önemsenip önemsenmediği gibi bir çok farklı madde de mevcut. Hoşlandığınız kadın için birlikte yapabileceğiniz değişik aktiviteler bulmak ve planlamak bu konuda sizi bir adım öne taşıyabilir.

Birbirinize uygun olmadığınızı düşünmesi

Kadınlar için hoşlanmanın yanı sıra sizinle bir gelecek kurup kuramayacağını, anlaşıp anlaşamayacağınızı bilmesi de önemlidir. Birbirinizden çok farklı olmanız nedeniyle de sizden uzak duruyor olabilir. Örneğin ayakları yere sağlam basan bir kadın karşısındaki kişiden de aynısını bekleyecektir. Sosyal statü, aile uyumu vs gibi durumlar nedeniyle sizi reddediyor olabilir.