İstanbul’da Sevgiliyle Gidilebilecek En Romantik Yerler

Sevgili ile yapılan herşey özeldir elbette. Ancak bazı yerlerin de kendine has bir havası olduğu gerçeğini de gözden kaçırmamalısınız. İstanbul’da sevgili olmanın verdiği avantajlardan birisi de tarihi ile olsun, mimarisi ile olsun oldukça fazla romantik yer bulabilecek olmanızdır. İstanbul’da yaşıyorsanız ve hala yalnızsanız belki de sevgili bulmak için de bu mekanları değerlendirebilirsiniz. Yalnızlar için de, kendi kafa dengi romantik kişiler ile tanışmak adına güzel fırsatlar yaşayabilecekleri yerler var bu yazımızda.

İnsanlar sevdiği kişi ile özel anlar ve özel anılar paylaşmak ister. Beraber gezmek, eğlenmek ve güzel zaman geçirmek ister. Sevgilinizle yazımızda yer alan İstanbul’un tarihi yerlerine, yeşil bölgelerine, deniz manzaralarına dalıp gidebilir ve unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Buraların sevgili bulmak için bu mekanları tercih eden yalnızlar ile tanışabileceğiniz yerler olduğunu gözden kaçırmamalısınız.

İşte sevgiliniz ile beraber gidebileceğiniz İstanbul’un en romantik yerleri…

1- Adalar

Adalar sevgilinizi götürebileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. İstanbul’dan feribot ile yapacağınız romantik bir feribot yolculuğu da sevgilinizin de sizin de bu romantizme kapılmanızı daha da kolaylaştıracaktır. Bisiklet ile gezebilir, ada sahillerinde elele yürüyüş yapabilirsiniz. İstanbul’dan gidebileceğiniz 8 adet ada vardır. Sizin romantik adanızın hangisi olacağına ise karar vereceksiniz.

Konum için tıklayın

2- Ortaköy

İstanbul’un merkezinde yer alan bu güzel ilçesi de en romantik mekanlarından birisidir. Boğaz köprüsü manzarası eşliğinde kahvenizi içebilirsiniz. Kız kulesini izleyebilir ve hayallere dalabilirsiniz. Romantik bir yürüyüş yapıp Bebek sahiline ulaşabilirsiniz. Ayrıca acıktığınızda İstanbul’un en güzel kumpirini de Ortaköy’de yiyebilirsiniz. Ortaköy İstanbul’da gidip pişman olmayacağınız en romantik noktalardan birisidir.

Konum için tıklayın

3- Yıldız Parkı

Yıldız Parkı Beşiktaş’ta bulunan sevgilinizle romantik dakikalar geçirebileceğiniz, romantik yürüyüşler yapabileceğiniz, doğa içinde bir yerdir. Sevgiliniz ile dört mevsim romantizmin farklı tatlarını alabileceğiniz ulaşılması kolay bir noktada bulunur. İstanbul’da sevgilli ile gezilebilecek en güzel yerlerden birisi olan Yıldız Parkını biz ilkbaharda tavsiye ederiz.

Konum için tıklayın

4- Tarabya

Kıyıları Karadeniz’i gören bu güzel semt sevgili ile gidilebilecek güzel yerlerden birisidir. İstanbul’un merkezine uzak olması daha sakin olmasını da sağlar. Manzarası eşsiz Tarabya sahilinde sevgiliniz ile güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Sevgiliniz ile huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız Tarabya sahili tam size göre…

Konum için tıklayın

5.  Pierre Loti Tepesi

Sevgilinizle beraber gidip eşsiz bir manzara eşliğinde çayınızı kahvenizi yudumlayıp birbirinizin gözlerinde kaybolabileceğiniz bir tepe Pierre Loti Tepesi. Güzel ve romantik bir teleferik yolculuğu da yapabilirsiniz. Bu tepeyi ziyaret eden çiftlerin evlilik konusunda adımlarını hızlandırdıkları söylentilerini de atlamamak gerekir. İlişkinizi bir adım ileri götürmek için de güzel bir yer.

Konum için tıklayın

6- Samatya

İstanbul’un en eski semtlerinden birisini tavsiye edeceğiz şimdi size. Yedikule’ye yakın, güzel bir sahili olan bu semt sizin ve sevgilinizin eksi İstanbul’un kokusunu almanızı sağlayacaktır. Nerede o eski aşklar demeden o aşkı yaşayabileceğiniz, hissedebileceğiniz bir yer Samatya. Güzel sahilini görmeden sakın geri dönmeyin. Romantizmi sonuna kadar yaşayabileceğiniz bir yer olan Samatya sevgiliyi götürebileceğiniz yerler arasında ilk sıralarda yer alabilir.

Konum için tıklayın

7- Çamlıca Tepesi

İstanbul’u ayaklarınızın altına alıp birbirinizin gözlerinde kaybolmak istiyorsanız ideal bir yer. İstanbul’un hemen hemen tamamını buradan görebilirsiniz. Genellikle çiftlerin olduğu bir mekan. Çamlıca Tepesi’nin romantizm kokan havası İstanbul’daki çiftleri buraya çekiyor. Sevgiliyi ilk buluşmada götürüp onu etkileyebileceğiniz bir havası olduğunu da atlamamak lazım.

Konum için tıklayın

8- Emirgan Korusu

Küçük bir piknik sepeti hazırlayıp gidebileceğiniz denizin mavisi ve ormanın yeşilini bir arada görebileceğiniz, huzurla birbirinizi tanıyabileceğiniz bir yer Emirgan Korusu. Piknik ve gezi alanı diye geçiyor. Ancak çiftlerin en çok tercih ettiği yerler arasında aynı zamanda. Yeşil ve mavinin buluşmasının getirdiği romantizm İstanbul’daki sevgilileri buraya çekiyor.

Konum için tıklayın

9- Kız Kulesi

Şarkılara konu olan, tarihi ve hikayesi ile insanları etkileyen kız kulesi sevgiliniz ile romantik dakikalar geçirebileceğiniz bir yer. Üsküdar’da bir yerde oturup uzaktan görkemini ve narinliğini izleyebilir ya da tekne ile kız kulesine gidip güzel zaman geçirebilirsiniz. Sevgilinizi götürebileceğiniz en romantik mekan diyebiliriz aslında Kız Kulesi için.

Konum için tıklayın

10- Otağtepe

İstanbul Kavacık’ta yer alan bu tepe size güzel bir manzara ve romantik dakikalar müjjdeliyor. İstanbul’da sevgilinizi götürebileceğiniz en romantik yerlerden bir diğeri Otağtepe. El ele gezip dolaşarak bu güzel atmosferde birbirinize daha da yakınlaşabilirsiniz.

Konum için tıklayın

11- Rumeli Hisarı

Sevgiliniz ile bir gündüz buluşmasında başbaşa kalabileceğiniz ve güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz, tarih kokan bir yer Rumeli Hisarı. Gittiğinizde hemen ayrılmak istemeyeceğinizi garanti ediyoruz. Geniş bir zamanda ziyaret edilmesi daha doğru olur. Hafta sonu bir gününüzü bu romantik yerde geçirebilir ve sevgilinizle romantizmi sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Konum için tıklayın

12- İstiklal Caddesi

Kalabalık içine karışıp birbirinizden başkasını görmemek istiyorsanız İstiklal Caddesi tam size göre. Tramvay yolculuğu da bonusu. Hayat etrafınızda akıp giderken birbirinize dalıp gitmenin ne kadar kolay olduğunu anlamanız için ideal bir yer. Cafeleri, mağazaları ve sürekli yaşamın akışı ile zamanın nasıl aktığını anlayamayacağınız bir yer.

Konum için tıklayın

Aradığınız aşkı bulmak ise düşündüğünüzden daha kolay…