İstanbul Arkadaş Bulma Rehberi

İstanbul arkadaş edinmek için uygun, fakat nüfus yoğunluğu ve büyüklüğünden dolayı da arkadaş edinmenin bir o kadar zor olduğu bir şehir. Aynı zamanda hemen hemen herkes çok yoğun. Ancak güzel bir çevre edindiğinizde arkadaşlarınızla yapabileceğiniz sayısız aktivite var bu şehirde. Sonuçta dünyanın sayılı metropollerinden biri olan bir şehirden söz ediyoruz.

Yalnızken bile çok çok güzel vakit geçirebileceğiniz İstanbul arkadaşlarla elbette çok daha güzel. Aşağıda İstanbul’ da yeni arkadaşlar edinebilmek için küçük bir kaç önerimiz olacak.

Öncelikle Müjjde en yakın yardımcınız…

Bildiğiniz gibi Müjjde uygulaması ile popüler sosyal medya uygulamarındaki benzer bir çok fasiliteyi kullanabilmeniz mümkün. İstanbul’ da arkadaş arıyorsanız tek yapmanız gereken hemen ücretsiz üye olup Müjjde’ nin arama ekranından şehir kısmını İstanbul olarak işaretlemek. Daha kolay bir yol ise Müjjde’ deki #istanbul etiketine tıklayıp bu etiket altında yapılmış tüm paylaşımlara göz atarak paylaşımı yapan kişi ya da kişilerle hemen sohbete başlamak. Boşuna yeni nesil arkadaşlık ve sohbet uygulaması demiyoruz 🙂 Her şekilde internetten yeni insanlarla tanışmak hala oldukça geçerli bir yöntem ve Müjjde sizin için bu işi oldukça kolaylaştırıyor.

Hala indirmediyseniz hemen cihazınıza uygun marketten uygulamamızı indirebilirsiniz.

Müjjde Android Uygulaması
Müjjde IOS Uygulaması

Boğaz turu yapabilirsiniz.

İstanbul Boğaz Turu
Görsel : hurriyet.com.tr

Boğaz turu, İstanbul’ da yeni insanlarla tanışmak için yapılabilecek akla gelen ilk etkinlik. Hem sıkıcı olmayan, hem de çoğu kişinin zaten eğlenmek amacıyla katıldığı bir etkinlik olduğundan, bu ortamda yeni kişilerle tanışmanız çok da zor olmayacaktır. Tabi ki Müjjde profilinize girerek ya da Müjjde’ ye ücretsiz üye olarak zaman tünelinizde o anda boğaz turunda olduğunuzu bildirip varsa bir Müjjde üyesi ile de karşılaşmamanız için hiçbir sebep yok 🙂

Taksim, Kadıköy, Caddebostan…

Önerebileceğimiz ve kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerler buralar… Özellikle Taksim ve Kadıköy’ de her tür profilden insanların takıldığı birbirinden güzel ve nezih mekanlarda vakit geçirebilirsiniz. İster sessiz bir kafede kitabınızı okuyup kahvenizi yudumlayın, isterseniz biraz daha hareketli ve kalabalık mekanlara uğrayıp eğlencenin tadını çıkarın. Her gittiğiniz yerin bir şekilde yeni insanlarla tanışmak için bir çok fırsat barındırdığını söylemek pek yanlış olmayacaktır bu muhitler için…

Konserler, Kültür-Sanat Aktiviteleri…

İstanbul’ da yılın her günü ve hemen hemen günün her saati bu tarz aktivitelere katılabilmek de mümkün. Bunun için küçük bir internet araması yapmanız yeterli. Bir anda kendinizi sevdiğiniz bir sanatçının konseri ya da düşünceleri size yakın olan bir grubun düzenlediği bir aktivitenin içinde bulabilirsiniz. Eh, sevdiğiniz bir sanatçıyı seven biriyle tanışmak ya da düşünce ve faaliyetlerini kendinize yakın hissettiğiniz bir grup ya da topluluktan yeni biriyle tanışmak da gerçekten iyi bir başlangıç olacaktır.

Müjjde ile kimse yalnız kalmayacak!