Hayatı Yakala…

Yaşadığımız bu süreçte kendimizi evlerimize kapatmış olsak da, işe gidiyor olsak da bazı şeylerin değerini çok daha iyi anladık. Hepimiz hayatı yakala sözünün önemini anladık. Hayatı kaçırma hissi nedeniyle hepimiz korona virüs sonrasında yapacaklarımızın listesini bile yaptık. Hayatı yakala demesi kolay, peki nasıl yapacağız? Bu yazımızda size evde kalıp hayatı yakalamanın yollarını anlatacağız.

1- Planlar Yapın

Eninde sonunda bu süreç bitecek ve yaptığınız planlamalar sayesinde siz herkesten önce harekete geçebileceksiniz. Herkes acaba nereye gitsek diye düşünürken siz çoktan uçak biletini, otobüs biletini almış ve yola koyulmuş olacaksınız. Bu yaptığınız planlar hem sizi ruhsal olarak daha pozitif tutacak, hem de hızlıca harekete geçmenizi sağlayacak.

2- Online Dersler

Bu süreçte alacağınız online dersler sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Uzun zamandır öğrenmek istediğiniz bir dil mi var? Ya da bir sanat, elişi mi öğrenmek istiyorsunuz? Bunun için daha uygun bir zaman olamazdı. İşin zor kısmını bu süreçte evde zaman geçirirken öğrenmeniz hem aklınızı dağıtacak, hem de bu süreçten yeni bir şeyler öğrenmiş olarak çıkacaksınız.

3- Hayatı Yakala

Bu süreçte her zaman koşuşturma içinde olan hayatımız nedeniyle farkında olmadığımız şeyleri fark etmek için harika bir fırsat. Sıcak bir kahvenin gün doğumunda ya da gün batımında içilmesi, dumanı üzerinde bir çay eşliğinde online sohbetler yapılması…Bir çiçeğin gün gün büyüdüğünü görmek… Uçan bir kuşun kanat çırpışını izlemek… Bütün bunlar hayatın akışı içinde geçip gitse ve dikkatimizi çekmese de artık bunları görmek ve izlemek için zamanımız var.

4- Yeni İnsanlarla Tanış

Evde kalmak zorunda olmanız yeni insanlar ile tanışamayacağınız anlamına gelmiyor. Sosyalleşmek insan olmanın bir getirisi. Her ne kadar bu süreçte buluşmalar mümkün olmasa da bu yeni insanlarla tanışmak için bir engel değil. Hemen Müjjde‘yi indirin. Kendinize bir profil oluşturun. Sohbet duvarı ve anlık mesajlaşma ile iletişim kurmanın keyfini çıkarın. Sadece sizin ‘Merhaba’ demenizi bekleyen yalnızlığından sıkılmış kişiler olduğunu siz de göreceksiniz…

Bekliyoruz…