Güvenilir Arkadaşlık Siteleri

Teknoloji çok gelişti. Öyle ki insanlar artık sosyal hayatlarına ayırdıklarından daha fazla internette zaman geçiriyorlar. Sosyalleşmenin de adı değişti ve sosyal medya bu anlamda istekleri karşılamaya başladı. Ancak tanışma siteleri içinde güvenilir olan siteyi nasıl bulacaksınız? Her sohbet sitesi ve arkadaşlık sitesi güvenilir değildir. Güvenilir olmayan arkadaşlık sitelerinde bilgilerinizin çalınması, kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesi gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için:

1- Yeni teknoloji

Öncelikle yeni teknoloji ile üretilmiş sistemler her zaman daha güvenilirdir. Bir uygulama ne kadar yeniyse o kadar iyidir demek istemeyiz ama eski uygulamalar ilgilenilmedikçe teknolojileri de eskiyor ve güvenlik önlemleri de yetersiz kalıyor. Müjjde gibi yeni uygulamalar ise size son yenilikleri yansıtabilecek en yeni yüksek güvenlik önemlerine sahiptir. Aynı zamanda girdiğiniz uygulamanın web sitesi uzantısında https olmasına da dikkat etmeniz yerinde olacaktır. http ile https arasında güvenlin açısından büyük farklılıklar bulunmaktadır.

2-  Kişisel Bilgi Paylaşımı

Arkadaşlık siteleri içinde seçiminizi yaparken bunlara da dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Sosyal medyayı kullanırken dikkatli olmalı ve kişisel bilgilerinizi profilinizde yazmamalısınız. Telefon numarası ya da adres gibi bilgileriniz müjjde tarafından istenmez ve bu nedenle de başka kullanıcılar ile paylaşılamaz. Ancak kendiniz profilinize yazarsanız ya da özel mesaj ile gönderirseniz karşı taraf bu bilgileri edinebilir. Üye olurken tek istenilen mail adresidir ve o da kesinlikle 3. kişiler ile paylaşılmaz.

3- Müjjdemizi isteriz

Ayrıca 3. kişiler ile telefon numarası paylaşmadan anlık mesajlaşmanın keyfini de müjjde uygulamasında çıkarabilirsiniz. Size whatsappı aratmayacak bir online mesajlaşma deneyimi için müjjde uygulamasını hemen indirebilirsiniz. Anlık bildirim sistemi, iletildi ve okundu uyarısı mesajlaşma sistemi içinde mevcuttur. Göz kırpma oyunu ile beğendiğiniz kişiler ile eşleşebilir ve birbirinizi tanımaya başlayabilirsiniz. Paylaşımlarınız ile dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Sosyal medya ya da arkadaşlık uygulamaları içinde güvenilir olanı seçerken bir kere daha düşünün. Ne kadar yeni o kadar iyi unutmayın. Müjjde size yüksek güvenlikli bir uygulama kullanım deneyimi sunuyor.

Arkadaş, dost, sevgili… Aradığınız herşey müjjde de sizi bekliyor…

Bekliyoruz…