Evde Yapabileceğiniz Pratik Saç Maskeleri

Zeytin Yağlı Saç Maskesi

5 yemek kaşığı zeytinyağı
2 adet yumurta
Bone

Zeytinyağlı Saç Maskesi Hazırlanışı: 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 adet yumurtayı birbirine karıştırın. Fırça yardımıyla saçlarınıza sürün. Boneyle saçınızın her yerini hava almayacak şekilde kapatın. 20 dakika saçınızda bekletin. Daha sonra boneyi çıkartıp bol suyla durulayın ve saçınızı kurutun.

Bal Ve Zeytinyağlı Saç Maskesi

3 yemek kaşığı zeytinyağı
2 yemek kaşığı bal
Bone

Bal ve Zeytinyağlı Saç Maskesi Hazırlanışı:

3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balı birbirine karıştırın. Fırça yardımıyla saçınıza sürün. Boneyle saçınızın her tarafını hava almayacak şekilde kapatın. 20 dakika sonra boneyi çıkartın. Saçınızı bol suyla yıkayıp durulayın ve kurutunuz.

Sağlıklı saçlar

Saçınızın Temiz Ve Parlak Görünmesi İçin Maske

1 kahve fincanı taze limon suyu

Saçınızın Temiz Ve Parlak Görünmesi İçin Maske Hazırlanışı: Saçınızı iyice yıkayın ve 1 kahve fincanı limon suyunu saçınıza masaj yaparak sürünüz. 10 dakika bekletin. Bol suyla durulayın. Bu kürü 2 hafta aralıklarla yapın.

Kepekli Ve Dökülen Saçlar İçin Maske

Çemen tohumu
Kepekli Ve Dökülen Saçlar İçin Maske Hazırlanışı: Çemen tohumlarını güzelce çektirdikten sonra saçınıza bakım yapmadan bir gün önce 2 su bardağı suyun içinde bekletin. Ertesi gün temiz saçınıza masaj yaparak fırça yardımıyla sürün ve 15 dakika beklettikten sonra bol suyla yıkayıp durulayın.

Saç bakımı ve sağlığı

Yumuşak Ve Parlak Görünümlü Saçlar İçin Maske

Küçük kahve fincanı elma sirkesi
1 yemek kaşığı şifalı ot
Rendelenmiş limon kabukları

Yumuşak Ve Parlak Görünümlü Maske Hazırlanışı: Teflon bir tencereye küçük kahve fincanı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı şifalı ot ve rendelenmiş limon kabuklarını ilave edip 5 litre suda kaynatın. Daha sonra saçlarınız şampuanla yıkadıktan sonra kür bitene kadar saçınıza masaj yaparak fırça yardımıyla sürün. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayıp durulayın. Malzemeleri azaltıp suyun litresini aynı oranda düşürebilirsiniz.

Parlak Saçlar İçin Saç Maskesi

1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
1 yemek kaşığı bal

Parlak Saçlar İçin Saç Maskesi Hazırlanışı: 1 su bardağı portakal suyu ve 1 yemek kaşığı balı bir kapta karıştırın. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra masaj yaparak sürün. 10 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayın.

Yıpranmış Saçlar İçin Saç Maskesi

1 adet muz
1 çay kaşığı badem yağı
Yıpranmış Saçlar İçin Saç Maskesi Hazırlanışı: 1 adet muzu çatal ile ezin. 1 çay kaşığı badem yağını dökerek karıştırın. Saçınıza masaj yaparak sürün. 10 dakika beklettikten sonra bol suyla yıkayıp durulayın.

Kuru Saçlar İçin Saç Maskesi

1 yemek kaşığı bal
Küçük kahve fincanı süt

Derin bir kapta 1 yemek kaşığı bal ve kahve fincanı sütü iyice karıştırın. Saçınıza masaj yaparak sürün. 20 dakika bekletin. 20 dakika sonra saçınızı şampuan ile yıkayın ve durulayın.

Saç dökülmesini engellemek

Dökülen Saçlar İçin Saç Maskesi

1 yemek kaşığı zeytinyağ
1 yemek kaşığı bal
1 tatlı kaşığı tarçın
2 adet yumurta
1 tatlı kaşığı badem yağı

Dökülen Saçlar İçin Saç Maskesi Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı zeytinyağ, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tarçın, 2 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Masaj yaparak saç diplerinize sürün. 15 dakika sonra şampuan ile yıkayıp durulayın. Bu karışımı haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Köri yaprağı ve Katı Hindistan Cevizi yağı saç maskesi

Birkaç köri yaprağına katı hindistan cevizi yağı ekleyin ve bu karışımı cezvede ısıtıp ılık hale getirin. Ilıdığında süzgeçten geçirin ve ardından saç derisine ve uçlarına masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekleyin ve yıkayın.

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN