Evde kal Sağlıklı kal

Bütün dünyanın zor günlerden geçtiği bu süreçte herkesin aldığı kişisel önemler yanında ruhsal olarak da kendini iyi hissetmesi çok önemli. Evde kal ve aynı zamanda sağlıklı kal. Hepimiz birçok yazı okuyoruz, videolar izliyoruz. Bunlar kafamızı oldukça karıştırsa da kendimizi bu kadar sıkmamız da doğru değil. Kişisel önlemler almalıyız yani evde kal kuralına uymalıyız elbette. Sonrasında hayatımızı ev sınırları içinde en iyi şekilde yaşamaya çalışmalıyız. Sağlıklı kal kuralının bir ayağı da ruhsal sağlığımız, bunu unutmamalıyız. Evde kal doğru, ancak evde sıkılmak yanlış. Evde kal kuralına uyarken aynı zamanda keyifli zaman geçirmek de mümkün. Peki evde kal, sağlıklı kal kuralını nasıl başarabilirsiniz?

Peki evde dolu dolu zaman geçirmek için neler yapabiliriz? İşte bu süreci daha kolay hale getirmek için bazı ipuçları…

1- Sinema

evde kal film izle

Evde zaman geçirmek deyince ilk akla gelen bu süreçte uzun zamandır izlemediğiniz filmleri izleyecek bir zaman bulunmuş olması aynı zamanda. Gün içinde yolda kaybettiğiniz zamana bile bir film sığdırabilirsiniz belki de. Ayrıca bu aklınızı bir süreliğine dağıtacak ve bu süreçte kendinizi yenilenmiş hissetmeniz de mümkün olacak.

2- Online Müze Gezisi

Birçok müze bu süreçte insanların zaman geçirmesini ve evde kal kuralına uymasını kolaylaştırmak için müzeleri online olarak ziyare etme şansı vermektedir. Bunların arasında dünyaca ünlü Louvre Müzesi, National Gallery Art, British Museum gibi yurt dışı müzeleri olduğu gibi Ayasofya Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi gibi yurt içinde gezilebilecek müzeler de bu listede yer almakta.

3- Yemek Pişirmek

evde kal yemek yap

Hazır kendinize ayıracak zamanınız da çoğalmışken yeni yemekler denemenin hiçbir zararı olmaz. Farklı lezzetler deneyebilir ve gelecekte vereceğiniz davetler için pratik yapabilirsiniz. Ayrıca kendinize pişireceğiniz sağlıklı yemekler sayesinde formunuzu da korumanız mümkün.

4- Sohbet Etmek

Hergün arkadaşlarınızı arayın ve onlarla görüntülü konuşmalar yapın. Yeni arkadaşlar edinmek için ise hemen Müjjde‘de bir profil oluşturun ve kesintisiz sohbetin keyfini çıkarın. Unutmayın ki bu süreçte sizin gibi sıkılan ve yeni arkadaşlıklar arayan çok fazla kişi var. Bu kişiler ile konuşmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Hemen Müjjde‘ye girin ve yalnız olmadığınızı kendi gözleriniz ile görün.

5- Sağlıklı kal

Bu süreçte bağışıklık sisteminizi güçlendirecek yiyecekler yemeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda spor yapmanın da bağışıklık sistemi için iyi olduğunu unutmayın. Kendinize ne kadar iyi bakarsanız, kendinizi o kadar korumuş olursunuz.

Müjjde ailesi olarak bu sürecin en kısa zamanda ve sağlıkla sona ermesini temenni ediyoruz.

Bu süreçte karşılıklı sohbet sıcaklığında konuşmalar için ise sizleri bekliyoruz.