Arkadaşlık Sitelerinde Nasıl Tanışılır?

Yalnızlığınız sizin için yorucu olmaya mı başladı? Artık hayatınıza birisini almak istiyorsunuz ama nasıl tanışacağınızı bilemiyor musunuz? Belki de yanlış adımlar atıyorsunuz. Arkadaşlık sitelerinde nasıl tanışacağınıza dair bu yazımızı okuyun, sizin için çok şey değişecek. Arkadaşlık siteleri bu konuda sizinle ortak noktada buluşacak insanların girdiği platformalardır.

Yalnızlık Allah’a mahsustur. Her insan kendisini tamamlayacak, elmanın ikinci yarısı olacak birisine ihtiyaç duyar. Ancak insanlarla tanışmak her zaman kolay olmuyor. Aslında sizin birisi ile tanışmaya ve yakınlaşmaya ihtiyaç duyduğunuz kadar karşınızdaki kişilerin de ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

1- Profil Fotoğrafı

Profil fotoğrafınızı nasıl seçtiğiniz çok önemli. Bu fotoğrafta güçlü yönlerinizi ortaya çıkarmaya çalışın. Örneğin güzel bir gülümsemeniz varsa gülümseyerek çekildiğiniz bir fotoğrafı kullanın. Ya da karizmatik bir duruşunuz, etkileyici bakışlarınız varsa bunları kullanın. Arkadaşlık sitelerinde ilk olarak insanların fotoğraflarına bakıldığı bir gerçek, en iyi göründüğünüzü düşündüğünüz fotoğrafınızı koyun. Hatta arkadaşlarınıza bu fotoğrafta sence nasıl çıkmışım diye danışabilirsiniz. Sorduğunuz arkadaşınızın güvenilir bir arkadaş olduğundan emin olun.

2- Profil Bilgileriniz

Profil bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurun. Ama benim etkileyici, ilgi çekici bir özelliğim yok ki diye düşünmeyin ve dürüst olun. Emin olun sizi siz olduğunuz için sevecek birisi orada sizi bekliyor. Söylenen her yalanın daha sonra açıklanması gerekecek bir gerçek olduğunu unutmayın. Bazı kişiler profil fotoğrafından çok profil bilgilerini inceleyip iletişime geçiyor.

3- İlk Mesaj

İlk mesaj çok önemlidir. Merhaba, nasılsın gibi mesajlar arada kaynayıp gidebilir. Örneğin elinde papatyalar ile fotoğraf çekilmiş bir kıza “benim de en sevdiğim çiçek papatyadır” yazarsanız geri dönüş almanız çok daha yüksek olasılıktır. Kesinlikle belden aşağı ya da canım ile başlayan bir mesajı ilk mesaj olarak kullanmayın. Hiçkimse kolay kadın/erkek olmak istemez bunu unutmayın. Mümkün olduğunca açık uçlu sorular sorarak konuşmayı başlatın. Karşınızdaki kişini profilini inceleyin, sevdiği müzik türleri ile ilgili bir sohbet ile konuya girebilirsiniz mesela.

4- Telefon Numarası İstemek

İşte konuşmayı hızlıca bitirmenin yolu. Daha konuşmaya başlayalı 15 dakika olmamışken telefon numarası isterseniz başınıza gelecek olan konuşmanın hızlıca sona ermesi olacaktır. Bunun için karşınızdaki kişiye biraz zaman verin. Zaman içinde aranızda bir güven oluştukça zaten iş kendiliğinden telefon numaralarını vermeye, sosyal medyadan ekleşmeye ve sonrasında buluşmaya varacaktır. Ama daha önce de dediğimiz gibi kimse kolay kadın/erkek olmak istemez. Bu nedenle bu konuda aceleci olmayın. İletişim kurmanın en kolay yolu telefon olsa da bunun belli bir güven de gerektirdiğini unutmayın…

Müjjde size anlık mesajlaşma ve anlık bildirimler ile whatsappı aratmayacak bir sohbet deneyimi sunar. Birbirinize anında ulaşabilirsiniz. Geri kalan kısmı ise zamana ve uyuma bağlı olacaktır.

5- Zaman

Doğru kişiyi bulmak için acele etmeyin. İlk tanıştığınız kişinin “o” olmaması olasılığına hazır olun. Eğer herkes hemen doğru kişiyi bulabilseydi emin olun herkes sevgilisi ile mutlu mesut yaşıyor olurdu. Kolay değil, ama imkansız da değil. Zaman alıyor. Ancak müjjde de oluşturacağınız eksiksiz bir profil ile doğru kişileri kendinize çekmeniz çok daha kolay olacaktır.

Aşk düşündüğünüzden daha da yakın…