Arkadaşlık Sitelerinde Etkileyici Profil Oluşturmak

Birçok insan arkadaşlık siteleri aracılığı ile aradıkları aşkı bulmaktalar. Peki ilgi çekici ve etkileyici profil nasıl oluşturulur? Arkadaşlık siteleri aradığınız kişiyi bulmanızın en kolay yollarından birisidir. Arkadaşlık sitelerinde ilk incelenen yer profilinizdir. Kendinizi anlatmanız gereken bu profil sayfanızın etkileyici olması sizin aradığınız aşkı bulmanızı kolaylaştıracaktır.gün batımında sevgililer

Arkadaşlık Sitelerinde İlgi Çekici Profil Nasıl Hazırlanır?

Gelin madde madde inceleyelim.

1- İlk olarak sizi anlatan bir kullanıcı adı/rumuz bulmak ile işe başlamalısınız. Ancak aynı zamanda bu rumuz okuyan kişinin de dikkatini çekmeli. İnsanların sizi fark etmesi ve profilinizi gezmesi için ilk adım ilgi çekici ama aynı zamanda sizi yansıtan bir kullanıcı adı edinmenizden geçer. Bulduğunuz kullanıcı adı eğer sizi yansıtmıyorsa bunun işe yaramayacağını da söylememiz lazım. Eninde sonunda kullanıcı adınızın ilgi alanınız ile alakası olmadığını anlayan kişi iletişimi koparacaktır.

Müjjde‘de kullanıcı adınızı ve mention name’inizi farklı seçme şansınız da var. Yani birbirini tamamlayan iki farklı kullanıcı adı seçebilirsiniz. Birisi kullanıcı adınız olarak aralamarda görünecek, diğeri ise timeline’da kişilerin sizi etkiletlemesini sağlayacaktır. Diğer özellikleri için ise şu yazımızı okuyabilirsiniz. Tıklayın.

2- Müjjde‘de oluşturacağınız profil fotoğrafınıza kendi fotoğrafınız dışında bir fotoğraf eklemeyin. Dürüstlük bu aşamada önemlidir. Bu saklayacak bir şeyiniz olmadığını gösterir ve karşınızdaki kişiye güven aşılar. Ünlü birisinin fotoğraflarını kullanarak profil sayfası oluşturan kişilerin profilleri çok daha az ziyaret ediliyor. Çok uzaktan çekilmiş fotoğraflar dikkat çekmemektedir. Yakın mesafeden ve gülümserken çekilmiş bir fotoğraf gören kişinin daha fazla dikkatini çekecektir.

elele tutuşan sevgililer

3- Ayrıntılı profil oluşturun ve gerçekçi olun. Gerçekten ilgi alanınıza girmeyen konular ile ilgili dürüst davranın ve açıkça nelerden hoşlandığınızı profilinizde belirtin. Profiliniz ne kadar ayrıntılıysa size uygun kişileri bulma olasılığınız o kadar artacaktır. Profilinizi gezen kişiler, karşısında gerçek bir insan olduğunu anladığında daha olumlu geri dönüşler sağlamaktadır. Yani gerçek olamayacak kadınlar ve gerçek olamayacak erkekler hemen fark ediliyor. Ne kadar iyi olduğunu düşünürseniz düşünün aslında yaptığınız profilinin gerçekçiliği ölçüsünde dikkat çekersiniz.

4- İlgi alanlarınızı mutlaka işaretleyin. Bu insanlara sizinle iletişime geçmesi için bir fırsat verecek ve sohbet konusu bulmayı kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda hobilerinizi belli eden fotoğraflarınızı Müjjde profilinizdeki fotoğraf albümünüzde de paylaşabilirsiniz. Örneğin kayak yapmayı seviyorsanız kayak yaparken çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyin. Bu sizinle ortak ilgi alanı olan kişilerin sizinle iletişime geçmesini sağlayacaktır.

Müjjde ayrıca yenilikçi Google Play ve Apple Store uygulamaları ile de kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bekliyoruz…