Ankara’ da aşık olmak…

Şarkısı bile var…

Zordur Ankara’ da aşık olmak… Bırakın aşık olmayı, yeni insanlarla tanışmak bile başlı başına bir iştir. Yoğundur Ankara insanı çünkü. Başkent oluşundan mı yoksa bürokrasisinden midir bilinmez, herkes biraz resmidir Ankara’ da… Ama samimidir Ankara arkadaşlıkları.

Hal böyle olunca, Ankara’ da arkadaş bulmak daha da zorlaşır. Burada yaşayanların çevresi bellidir. Çoğunlukla da o güvenli çevrenin dışına çıkmak istemez hiç kimse. Tunalı Hilmi’ de, Bahçelievlerde herkes arkadaş grubu ile şen şakraktır, bir merhaba deseniz sohbete aynı yerden dahil olacakmışsınız gibi gelir ama diyemezsiniz o “Merhaba”yı. Bilirsiniz çünkü, resmidir Ankara insanı ve güvenli çevresine yeni insan sokma isteği pek yoktur.

Her yerde zor tabi ama…

Ankara’ da yalnız olmak daha bir zordur. Kocaman şehirde gidecek bir yer bulamazsınız. Tek başınıza bile kalmak isteseniz gözünüzü ufka dikip derin düşüncelere dalacağınız, içinize biraz iyot kokusu çekebileceğiniz bir yer yoktur. Bir İstanbul değildir ama her yer kalabalıktır Ankara’ da…

Ama aşkların en güzelidir Ankara’ da tanışıp aşık olmak…

Kuğulu Park - Ankara

Gerçektir çünkü Ankara’ nın aşkları. Kolay bulunmadığı için daha bir güçlüdür bağlar, değerini bilirsiniz. Yalnızken hüzün kokan o caddeler, eğer aşıksanız tüm griliğine rağmen rengarenk gelir size. Dost’ un önünde ya da Kuğulu Park‘ ta buluşmak için sözleşir, gelip geçen herkese bir başka bakarsınız. Hayıflanırsınız hatta, neden böyle göremiyordum önceden diye…

Bu kadar duygusallıktan sonra…

İyi ki Müjjde var desek biraz yersiz mi olur? 🙂 Başta dedik ya, yoğundur, resmidir Ankaralılar, vakitleri azdır. Tamam belki kafelerde tanışmak zordur ama Müjjde ile kendi şehrinden insanlarla tanışmak o kadar da zor değil, üstelik eğlenceli. Bir kaç tıklama ile üye olup, kendinize uygun bir sevgili bulmanız işten bile değil 🙂 Çok çok paylaşımlar yapar, sosyalleşir eğlenirsiniz. Her şey parmaklarınızın ucunda. Ankara arkadaşlık sitesi aramanız sonuç vermezse bekliyoruz :))

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN