8 Adımda Kusursuz Makyaj

Renk seçimi çok önemli!

Makyajınızın doğal görünmesini istiyorsanız cilt tipinize uygun ürünler seçmeniz gerekir. Cilt tonunuza uygun renk seçmeniz de çok önemlidir. Mesela soluk renkli bir teniniz varsa bronz tonlardan ziyade şeftali tonlarını tercih etmelisiniz. Makyaj malzemelerinizi almadan önce uygun ışıkta mutlaka deneyin. Yanlış renk seçimi hayal ettiğiniz makyaja ulaşmanızın önündeki en büyük engel. Alacağınız ürünü mutlaka yüzünüzde deneyin. Elinizin tonu ile yüzünüzün tonu birbirini tutmayabilir.

makyaj teknikleri

Fondöten

Fondöten sürerken suratınızda bir katman oluşturmamaya dikkat etmelisiniz. İnce bir tabaka halinde ve alttan cildiniz görünecek kadar kullanacağınız fondöten size doğal bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca cildiniz kuruysa fondötene biraz nemlendirici eklemek de yüzünüzün pul pul görünmesini engelleyecektir. Fondöteninizi mutlaka bir fırça yardımıyla yüzünüze yayın.

Peki ya Dudaklar?

Dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulun. Bunun için hafif bir peeling bile yeterli olacaktır. Bu sayede dudaklarına ruj sürmeden dahi parlak ve güzel bir rengi olan görünüm yakalarsınız. Dudağınıza uygulayacağınız rujun bir ton koyusunu dudağınızın ortasına sürün. Bu dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Dudak kaleminiz iki rujunuzdan iki ton daha koyu olsun.

Kapatıcı

Kapatıcınızı seçerken de titiz olmalısınız. Kaliteli bir kapatıcı doğal ve ince görünür. Bundan dolayı da gözlerinizin çevresinde bir katman varmış gibi görünmez. Krem kapatıcılar bu noktada cilt için daha uygundur. Kapatıcınızın topaklanmaması için de ince bir katman halinde sürmeniz gerekir. Uygun kapatıcıyı kullandıktan sonra mutlaka pudra ile sabitlenmelidir.

Eyeliner

eyeliner

Gözleriniz büyükse içine koyu renk kalem çekebilirsiniz. Ancak küçük gözlüler açık renk kalemleri tercih ederse gözler daha büyük görünür. Eyeliner uygulamaya gözün dış ucundan başlayıp içeri doğru gitmek gerekir. Böylece nerede durmak istediğinize karar verebilirsiniz. Göz kapağınıza süreceğiniz eyeliner hem gözlerinizi daha iri gösterecek, hem de kirpiklerinizin olduğundan daha gür görünmesini sağlayacaktır.

Allık

Allık seçiminizi mutlaka cildinizin rengini göz önünde bulundurup yapmalısınız. Allığı sürerken elmacık kemiklerinin en tepe noktası allığın en yoğun olduğu nokta olmalıdır. Krem ya da likit allıklar daha doğal bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bu yüzden tercihinizi bu yönde kullanın.

Maskara

Kirpiklerinizin daha gür ve uzun görünmesi için öncelikle kirpiklerinizi kıvırın. Maskara kirpiklerin üstünden yana doğru sürülürse daha iyi sonuç verir. Maskaranızı birkaç dakika aralıkla 2-3 kat üst üste sürdükten sonra bir kirpik fırçası ile kirpiklerinizi tarayıp birbirlerinden ayrık görünmelerini sağlayın.

Son Olarak Sabitleyici Sprey

Makyajınızı uzun saatler boyunca kullanmanız gerekecekse aynı görünümü kaybetmemek için makyaj sabitleyici sprey ile sabitleyin. Şimdi aynadaki doğal ve kusursuz görünümünüze göz kırpabilirsiniz 🙂

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN